Trafik kazası suç duyurusu dilekçe örneği

Trafik kazası suç duyurusu dilekçe örneği
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz ?

Trafik kazası suç duyurusu dilekçe örneği indirme linki sayfanın sonundadır.

-Trafik kazası suç duyurusu dilekçe örneği-

 

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

                                            ……..

ŞİKAYETÇİ :Ad Soyad,TCKN

ADRES :

ŞÜPHELİ :Faili meçhul

SUÇ: Mala zarar verme.

SUÇ TARİHİ :

AÇIKLAMALAR;

İsminin ……..olduğunu belirten şahsın idaresindeki ……. plakalı …. marka otomobil,şahsıma ait olan ………. plakalı ……… marka araca, …… tarihinde ..:.. dolaylarında, … ili … İlçesi …. Bulvarı,…… kavşağında seyir halinde iken çarpmıştır.

Şahsıma ait araç sağ şeritte seyir halindeyken, bir anda şüpheli yolda drift diye tabir edilen trafik güvenliğini tehlikeye sokacak hareketleri yapmaya çalışmış ve kontrolü kaybederek aracının sağ ön çamurluğu ve kaporta kısmı ile aracımın sol orta kapı kısmına çarparak hasar vermiştir.Trafik tutanağı tutmak ve polise haber vermek için yaptığımız konuşmada, şahıs hasarımı karşılayacağını,zararı ve kusuru kabul ettiğini beyan ederek,“……….” numaralı telefonu vererek olay yerinden uzaklaşmıştır.Daha sonrasında şüpheli şahsa ulaşmak mümkün olmamıştır.Meydana gelen zarar da karşılanmamıştır.

Meydana gelen trafik kazası neticesinde dilekçe ekinde bulunan görüntülerden de anlaşılacağı üzere her iki araçta da maddi hasar meydana gelmiştir. Şüpheli kusurlu olduğu aşikâr olsa da mahal vermiş olduğu maddi hasar bedelini karşılamayı kabul etmesine rağmen bunu yerine getirmemiştir.

Türk Ceza Kanunun 151’nci maddesine göre;”Başkasının taşınır veya taşınmaz malını kısmen veya tamamen yıkan, tahrip eden, yok eden, bozan, kullanılamaz hâle getiren veya kirleten kişi, mağdurun şikâyeti üzerine, dört aydan üç yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. “

Şahıstan şikayetçi olduğumu ifade ederek,arz ve izah edilen  nedenlerle şüphelinin kusurlu eylemi ile şahsıma ait minibüse maddi zarar verdiğinden ve suç teşkil eden eylemi nedeniyle gerekli soruşturma ve kovuşturmanın yapılarak, şüphelinin cezalandırılması için Savcılığınıza müracaat zorunluluğu doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM:

Yukarıda arz edilen nedenlerle şüpheli hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim.

.../…/….

 

 

EKLER:                                                                                                                              Şikayetçi

Kaza yeri fotoğrafları,

Araç ruhsat fotokopisi.

 

 

İLGİLİ BAĞLANTI:Araç değer kaybı dava dilekçesi örneği

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir