0
0 Yorum

EŞİMİN KUMAR BAĞIMLILIĞI YÜZÜNDEN 15 YILDIR TÜM GELİRİ KREDİ BORÇLARINA GİDİYOR HATTA YAKINLARIMIZA BİLE BORÇLANMIŞ DURUMDAYIZ BU ARADA AİLEMİN BANA ALDIĞI BİR EVİM VE YİNE AİLEMDEN DEVİR ALDIĞIM ŞİRKET ORTAKLIĞIM VAR EŞİM DAHA ÖNCE BANKALARA BORÇLANMIŞTI VE KIRMIZI ÇİZGİYE DAHİL OLMUŞTU ANCAK DÜZENLİ ÖDEMELERİ NETİCESİ MAAŞINI ALDIĞI AYNI BANKA YİNE KREDİ VERMİŞ. ERGENLİK ÇAĞINDA 1 TEK ÇOCUĞUM VAR VE BABASINA ÇOK DÜŞKÜN BOŞANMAYI BU SEBEPLE SÜREKLİ ERTELİYORUM BENİM BU SÜREÇ İÇİNDE KENDİ MALIMI TİCARİ KARİYERİMİ EVİMİ KORUMAM NASIL SÖZ KONUSU OLUR AYRICA ONUN MAAŞI ÜZERİNDE NASIL SÖZ SAHİBİ OLUP KREDİ ÇEKMESİNİ ENGELLEYEBİLİRİM
YARDIMLARINIZ VE GÖRÜŞLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

Banu Hanım Merhaba;

Türk Medeni Kanununun 406. maddesinde ” savurganlık, kötü yaşama ve malvarlığını kötü yönetme sebebiyle kendisini veya ailesini darlık veya yoksulluğa düşürme tehlikesine yol açma.. ” kısıtlama nedeni olarak yer almaktadır.

Bahsettiğiniz durumu bu kapsamda değerlendirmek gerekmektedir. Bu kapsamda savurganlığı ispat edecek belgelerle mahkemeye başvurarak eşiniz hakkında kısıtlılık talebinde bulunabilirsiniz. Mahkemenin kararı ile eşiniz tek başına hukuki işlem tesis edemez hale gelecektir. Bir başka deyişle yasal temsilcisinin onayı olmaksızın borç altına giremeyecektir. Aşağıda yer alan dilekçe örneği bu süreçte size yardımcı olacaktır.

Savurganlık nedeniyle vasi tayini dilekçe örneği

Yazar Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 20 Ağustos 2019
Bir Yorum Ekle