Sigorta şirketi şikayet dilekçesi örneği

Sigorta şirketi şikayet dilekçesi örneği
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz ?

Sigorta şirketi nereye şikayet edilir ?

Sigorta şirketi şikayet dilekçesi örneği  yazının devamındadır.

Sigorta şirketleri ile sigorta ettirenler arasında kimi zaman uyuşmazlıklar meydana gelebilmekte,uyuşmazlıkların çözümü ve şikayetlerin sonuca kavuşturulması için başvuruda bulunmak gerekebilmektedir.

5684 sayılı Sigortacılık Kanunu ile kurulmuş olan Sigorta Tahkim Komisyonu,üye sigorta kuruluşları ile sigorta ettiren veya sigortadan menfaat sağlayan kişiler arasında sigorta sözleşmesinden doğan uyuşmazlıkları,bağımsız sigorta hakemleri aracılığıyla çözüme kavuşturmaktadır.

Uyuşmazlık durumunda  sigorta şirketini Sigorta Tahkim Komisyonuna şikayet edebilirsiniz.

Sigortacılık Tahkim Yönetmeliğinin 16'ncı maddesi gereği komisyona yapılacak başvuruların,başvuru formu kullanılarak yapılması zorunludur.

Sigorta şirketi şikayet dilekçesini bilgisayarda doldurabileceğiniz gibi elle de doldurabilirsiniz.Formu tamamladıktan sonra imzalamayı unutmayınız.

Sigorta şirketi şikayeti yaparken tahkim komisyonunda belirlenen tarife kapsamında başvuru ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

Forma kimlik belgenizin veya ehliyetinizin fotokopisini eklemeniz gerekmektedir.

Aynı zamanda E devlet aracılığıyla şikayet başvurusu yapmak mümkündür.

E devlet sitesi Hazine ve Maliye Bakanlığı sayfasından " Sigortacılık Şikayet Başvuru ve Takip"  seçeneğini kullanarak sigorta şirketi hakkında şikayet başvurusu yapabilirsiniz.

E-Başvuru Sistemi ile, sigorta şirketleri veya emeklilik şirketleri ile sigorta veya bireysel emeklilik sözleşmeleri kapsamında yaşanan ihtilaflara ilişkin başvuruların ilgili kuruluşa intikal ettirilmesi sağlanmaktadır.

Buradan dolduracağınız formla şikayete ilişkin başvuruları yapmanız, aynı sistem üzerinden şikayet başvurularınızı takip etmeniz mümkündür.

Sigorta şirketi şikayet dilekçesi örneği ne buradan ulaşabilirsiniz.  

Etiket: Sigorta şirketi nereye şikayet edilir

İLGİLİ BAĞLANTILAR:

Destekten yoksun kalma sigortaya başvuru dilekçesi

Değer kaybı sigorta dilekçe örneği

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir