Okul müdürü şikayet dilekçesi örneği

Okul müdürü şikayet dilekçesi örneği
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz ?

Okul müdürü şikayet dilekçesi örneği indirme linki yazının sonundadır.

Okul müdürünü şikayet dilekçesi nasıl yazılır ?

Okul müdürünü şikayet dilekçesi,hazırlanırken öncelikle şikayetin yapılacağı makam tespit edilmelidir.Okul müdürünü il ya da ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayet etmek mümkündür.

Bununla birlikte okul müdürü hakkında CİMER'e şikayet başvurusunda yapıldığında şikayetiniz ilgili makamlara iletilecektir.

Şikayet dilekçesini teslim edeceğiniz makamı belirledikten sonra,dilekçenin başlık kısmında bu makamın ismi yazılmalıdır.Okul müdürünü şikayet dilekçesi örneğinde noktalı şekilde yer verdiğimiz bölümde ise ilin ilçenin adı yazılmalıdır.

Dilekçenizin konu bölümünde,başvurunun özünü kısaca ifade etmek gerekir.Şikayet ya da okul müdürünü şikayet hakkında şeklinde konu kısmı doldurulabilir.

Sonrasında açıklamalarda kısmında, hakkında şikayette bulunduğunuz okul müdürünün ve çalıştığı okulun ismi de yer alacak şekilde konu açıklanmalıdır.

Açıklamalar kısmının sonunda, "okul müdürü hakkında gerekli idari işlemin yapılmasını arz ederim" veya benzer cümlelerle talebinizin ne olduğuna, tereddüte mahal vermeyecek şekilde yer vermelisiniz.

Sonrasında ise kişisel bilgilerinize yer vererek dilekçenizi sonlandırabilirsiniz.


Okul müdürünü şikayet dilekçesi örneği

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE

                                         ……..

Konu:Şikayet

 

…….. İlköğretim Okulunda iki çocuğum eğitim görmektedir.Ben asgari ücretle çalışmaktayım eşim ise ev hanımıdır.Okul yönetimi sinema,tiyatro vb etkinlikler için aktivasyon ücreti adı altında para toplamaktadır,katılmanın zorunlu olmadığı belirtilse de öğrenci, maddi nedenle katılamayınca  arkadaşlarına mahcup olmaktadır.Toplanan bu paradan bir çok öğrenci velisi de rahatsızlık duymaktadır.

Duruma ilişkin olarak okul müdürü …… bey ile görüştüğümde saygısızlığa varan “….” şeklinde sözler sarf etmiştir. Buda yetmezmiş gibi odasından kovmaktan beter etmiştir.

Saygısız tavırları nedeniyle okul müdürü hakkında gerekli işlemin yapılmasını ve aktivasyon ödemeleri ile ilgili olarak velilerin ve öğrencilerin mağdur olmayacağı bir düzene geçilmesi,maddi durumu iyi olmayan aileler de düşünülerek söz konusu etkinliklerin planlanması konusunda gerekli çalışmaların yapılmasını saygılarımla arz ederim. TARİH

 

İmza

Ad Soyad

AD SOYAD:

TCKN:

ADRES:

TEL:


İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne okul müdürü şikayet dilekçesi örneği

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE

                                         ……..

…/…/…

Konu:Şikayet

 

2 çocuğum …… Ortaokulunda eğirim görmektedir.Defalarca sözlü ve yazılı olarak talep etmemize rağmen okulda özellikle de lavabolarda gerekli temizlik yapılmamaktadır.Okul müdürü …. konudan haberdar olmasına rağmen çözüm için çaba sarf etmemekte başvuruları görmezden gelmektedir.Çeşitli isimler altından ailelerden defalarca para toplanmasına rağmen konu ile ilgili bir gelişme olmamıştır.Devlet tarafından eğitim kitapları ücretsiz olarak verilmesine rağmen öğretmenler bu kitapları kullanmıyor,ciddi maliyetlerle yardımcı kitap aldırıyorlar kaba bir hesapla sadece bu dönem için yardımcı kitaplar için 900 TL para ödedik.Okul müdürü ile konunun çözümü için görüştüğümüzde ,taleplerimizle ilgilenmemiş bu kitapların alınmaması durumunda çocukların sınıfta boş oturacağı şeklinde sözler sarf edilmiştir.

Arz edilen nedenlerle okullun esaslı problemlerinde gerekli dikkat ve özeni göstermeyen,çözüm çabalarımızı ve taleplerimizi görmezden gelen okul müdürü …. Hakkında gerekli idari işlemlerin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 

İmza

Ad Soyad

 

AD SOYAD:

TCKN:

ADRES:

TEL:

 


İLGİLİ BAĞLANTI: Milli eğitim bakanlığı şikayet dilekçesi

Okul müdürü şikayet dilekçesi örneği (indir)

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir