Okul müdürlüğüne dilekçe örneği

okul müdürlüğüne dilekçe örneği,
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz ?

Bu yazımızda Okul müdürlüğüne dilekçe nasıl yazılır ? Sorusunun cevabını  ve Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği bulabilirsiniz.

Öğrenciler ve veliler şikayet,nakil veya başkaca bir nedenle okul müdürlüğüne dilekçe verme ihtiyacı duyabilmektedir.

İstifadenize sunulan " Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği " bu kapsamda kolaylıkla her konuda örnek olarak kullanabileceğiniz dilekçe örneklerindendir.

Okul müdürlüğüne verilecek dilekçe örneği kimi zaman öğrenci belgesi düzenlenmesine ya da devamsızlık iznine ilişkin olabilmektedir.

Dilekçenin yazılacağı okul müdürlüğünün lise veya ilköğretim okulu olması dilekçenin hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken ayrıntılardandır.

Bu konularda lise ve ilköğretim okullarına uygun olarak iki farklı dilekçe örneği yazımızın devamında yer almaktadır.

Dilekçe örneğini nakil alma, öğrenci belgesi düzenlettirme,okul ile ilgili meydana gelen herhangi bir şikayet üzerine ya da maddi imkansızlıklar nedeniyle, okul aile birliğine başvurularda kullanılabilecektir.

Okul Müdürlüğüne Dilekçe Nasıl Yazılır?

Okul Müdürlüğüne yazılacak dilekçeye başlarken,dilekçenin başlığı hazırlanmalıdır.Dilekçe başlığı hazırlanırken okulun adı ve bulunduğu il yazılmalıdır.Örneğin Ankara Anadolu Lisesi Müdürlüğüne”

Dilekçenin başlığı hazırlandıktan sonra size ait kişisel bilgilerin ve dilekçenin konusunun yer aldığı kısma yer verilmelidir.Öğrenciye ait bilgilere bu kısımda yer verilebileceği gibi dilekçe içeriğinde de yer vermek mümkündür.

Ardından açıklamaların yapıldığı bölüme geçilerek başvuru nedeni gerekçeleri ile birlikte özlü biçimde yazılmalıdır.Bu bölümü “Gereğini saygılarımla arz ederim.” Şeklinde bitirmekte fayda vardır.

Dilekçenin ekinde  kimlik bilgilerinizi doğrulayan bir belgenin fotokopisine yer verilmelidir

Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği İlköğretim

…… İLKÖĞRETİM OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Ad Soyad:

Adres :

Telefon :

İletişim Bilgileri

Konu:

Okulunuz ………… sınıfında ……… numaralı oğlum / kızım ………………. (adı soyadı) eğitim görmektedir. Okulunuz tarafından talep edilen okul aidatını maddi yetersizliklerden dolayı ödeme imkanım bulunmamaktadır.

Gereğini saygılarımla arz ederim. …. / …. / 2019

 Veli

İmza

Ad Soyad

 

EKİ : Nüfus cüzdanı fotokopisi

 

Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği Lise

 

……ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Ad Soyad:

Adres :

Telefon :

İletişim Bilgileri:

Konu:

Okulunuz ………… sınıfında ……… numaralı oğlum / kızım ………………. (adı soyadı) eğitim görmektedir. Oğlum / Kızım …/…/…. tarihinde rahatsızlığı nedeniyle bilgim dahilinde devamsızlık yapmıştır.

Gereğini saygılarımla arz ederim. …. / …. / 2019

 

 Veli

İmza

Ad Soyad

EKİ : Nüfus cüzdanı fotokopisi

 

Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği  (indir)

Okul Müdürlüğüne Dilekçe İle Başvuru Neden Önemlidir?

Okul müdürlüğünden talepte bulunulması gerektiği zamanlarda bu başvurunun dilekçe ile yapılması önemlidir.Bunun nedeni dilekçe ile başvuru halinde anayasal bir hakkın kullanılması söz konusu olacak ve başvurulan resmi makam olan okul müdürlüğü de yasalar ve anayasa gereği bu başvuruyu yanıtlamak zorunda kalacaktır.Dilekçe ile başvuru halinde yasalarda belli sürelerde cevap verilmesi zorunluluğu kanunlarca belirlenmiştir.

Etiket:Okul müdürlüğüne dilekçe nasıl yazılır 2019 / Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği 2019

 

2 yorum

  1. arif Yanıtla

    Ogrenci dilekçesi ornekleri konusunda daha fazla dilekceye yer vermelisiniz.kolayliklar dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.