Noter şikayet dilekçesi

noter şikayet dilekçesi
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz ?

Noter şikayet dilekçesi


TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ DENETLEME KURULUNA

                                                                                   ANKARA

 

…/…/…

KONU:Şikayet

…/…/… tarihinde ihtarname yollamak için ..Noterliği’ne gittim. Aynı tarihli, …. numaralı ihtarnameyi muhatap şirkete yolladım. …/…/… tarihinde muhatap şirkete yaptığım ihtarnamenin bila tebliğ  iade edilmesinden dolayı ….Noterliği’ne tekrar başvurdum. Noter Başkâtibi …. ile yaptığım görüşme de ihtarnamenin Tebligat Kanunun ilgili kanun hükümlerine göre tebliğ edilmesini talep ettim.

Noter Başkâtibi, mesleğinin gerektirdiği dikkat ve özeni göstermeden ilgili talebimi yerine getirmedi. Hangi usulle tebligatın yapılacağını bilmediklerini anlamış olduğumdan dolayı Türkiye Noterler Birliği’ni aramalarını ve gösterdikleri bilgi doğrultusunda hareket etmelerini istemiş olmama da rağmen bu talebimi de reddettiler. Mesleğinin gerektirdiği olağan tecrübe ve ilgi ile hareket etmeyip bana emek, para ve zaman kaybı yaşattıkları gibi acilen yerine getirilmesi gereken hukuki işleme de mani oldular. Bu tarih itibariyle ihtarname halen gereken usulle tebliğ edilmemiştir.

Arz ve izah edilen nedenlerle görevlerinin gereklerini ihmal eden … Noterliğinin ilgili personeli hakkında idari işlem yapılarak ilgili mevzuat gereğince gerekli disiplin işleminin tesisini arz ederim.

 

                                                           Ad Soyad

İmza


Noter şikayet dilekçesi İNDİR WORD

Noter şikayet dilekçesi İNDİR PDF

1 Yorum

  1. NAYIF gozoglu Yanıtla

    NAYIF gozoglu satış yaptığım zaman adımdaki hatlara paylaşılmasını istemiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir