Kredi kartı dolandırıcılığı şikayet dilekçesi

Kredi kartı dolandırıcılığı şikayet dilekçesi
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz ?

Kredi kartı dolandırıcılığı şikayet dilekçesi

….… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

ŞİKAYETÇİ : Ad Soyad , T.C. Kimlik No ( )

ADRES :

ŞÜPHELİ : Faili Meçhul

SUÇ : Kredi kartı dolandırıcılığı.

SUÇ TARİHİ : …/…/…

AÇIKLAMALAR :

…./…/… tarihinde …. Numaralı telefondan aranarak … bankasından aradıklarını …. Bankası  …. numaralı kredi kartıma ilişkin şüpheli para transferlerinin gerçekleştiğini bu nedenle kendilerine bazı bilgileri vermem gerektiğini ifade ettiler,bunun üzerine ben de sordukları sorulara cevap verdim.Bu sorular arasında kartımın şifre bilgileri de bulunmaktaydı.

Sonrasında kredi kartıma ilişkin ekstreyi incelediğimde …/…/… ve …/…/… tarihlerinde toplamda ….TL alışveriş yapıldığını tespit ettim.Bunun üzerine …. Bankası ile yaptığım görüşmede söz konusu aramanın kendileri tarafından yapılmadığını ve kredi kartıma ilişkin bilgilerin ele geçirilerek harcama yapıldığını anlamam üzerine kartımın iptal edilmesini sağladım.

Türk  Ceza Kanunun 157’nci maddesi kapsamında “Hileli davranışlarla bir kimseyi aldatıp, onun veya başkasının zararına olarak, kendisine veya başkasına bir yarar sağlayan kişiye bir yıldan beş yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası verilir.”

Arz edilen nedenlerle kredi kartıma ilişkin bilgileri hileli davranışlarla ele geçirilip ,sonrasında kredi kartımdan toplamda …TL para çeken şüpheli veya şüphelilerin tespit edilerek yasaya aykırı ve suç teşkil eden eylemleri nedeniyle her türlü tazminat talep ve dava haklarım saklı kalmak kaydıyla,eylemine uyan TCK’nın ilgili maddeleri gereği kovuşturma yapılarak cezalandırılması,gerekmekte ve talep olunmaktadır.

HUKUKİ NEDENLER : TCK.157 md. ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM  : Yukarıda arz edilen nedenlerle şüpheli/şüpheliler hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim. …/…/….

                                                                                                                                 Şikayetçi

 

EKLER:

 

 

Kredi kartı dolandırıcılığı şikayet dilekçesi (indir)

İLGİLİ BAĞLANTILAR:

İnternet dolandırıcılığı şikayet dilekçesi

Bilişim suçları şikayet dilekçesi örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir