Facebook dolandırıcılığı şikayet dilekçesi

facebook dolandırıcılığı şikayet dilekçesi
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz ?

facebook dolandırıcılığı şikayet dilekçesi


 …… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

ŞİKAYETÇİ        :  ….

ADRES              :   …..

ŞÜPHELİ           :  ….

ADRES              :  ….

SUÇ: Nitelikli Dolandırıcılık

SUÇ TARİHİ:

AÇIKLAMALAR;

www.facebook.com isimli internet sitesinde … isimli hesap üzerinden kolay kredi verdiklerini … bankası ile anlaşmalı olduklarını söyleyen şahısların hesapta yer alan telefon numaraları üzerinden irtibata geçtim benimle … numaralı telefondan isminin… olduğunu söyleyen şahıs kredi kullanabileceğimi bunun için kendilerine … numaralı hesaptan kredi masrafı olarak …TL yatırmam gerektiğini söylediler.Ben de bunun üzerine belirttikleri miktarı bu hesaba yatırdım.Ardınan … numaralı telefondan …/…/… tarihinde aynı numaralı telefondan isminin … olduğunu söyleyen şahıs arayarak …TL daha istedi ben de kredi kullanabilmek için bu parayı yatırmayı kabul ettim. Bir süre bekledikten sonra …. Numaralı telefonu aradım ancak bu numaranın kullanılmadığını öğrendim.Bu suretle de dolandırıldığımın farkına vardım.

Şüphelilerin eylemi Türk Ceza Kanunun 158’nci maddesi gereği Nitelikli Dolandırıcılık suçuna vücut verecektir.

Şöyle ki; Hileli davranışlarla bir kimseyi aldatıp, onun veya başkasının zararına olarak, kendisine veya başkasına bir yarar sağlayan kişi dolandırıcılık suçunu işlemiş olur. Bu suçun nitelikli hallerinden birisi de bilişim sistemlerinin araç olarak kullanılmasıdır .

Şahıslardan şikayetçi olduğumu ifade ederek, arz ve izah edilen nedenlerle şüphelilerin yasaya aykırı ve suç teşkil eden eylemleri ile her türlü tazminat talep ve dava haklarım saklı kalmak kaydıyla, eylemlerine uyan TCK’nın ilgili maddeleri gereği soruşturma yapılarak, kovuşturmaya tabi tutulmasının temini ile cezalandırılması gerekmektedir. Bu nedenlerle şahıslar hakkında soruşturma başlatılmasının temini maksadıyla Sayın Savcılığınız başvuru zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER: TCK. İlgili maddeleri ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda arz edilen nedenlerle şüpheliler hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim. …/…/…

Şikayet Eden

 

Etiket : # facebook dolandırıcılığı şikayet dilekçesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.