Evde bakım maaşı başvuru dilekçe örneği

Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz ?

Evde bakım maaşı başvuru dilekçe örneği,evde bakım maaşı adres değişikliği dilekçe örneği yazının devamındadır.

Bakım ihtiyacı olan engellilerin evde bakım ücreti/evde bakıma destek yardımından faydalanması için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine başvuru yapılması gerekmektedir.

Bakıma Muhtaç Engellilerin Tespiti ve Bakım Hizmeti Esaslarının Belirlenmesine İlişkin Yönetmelik kapsamında işlem yapılmaktadır.

Evde bakım maaşı şartları 2019

Evde bakım ücreti/evde bakıma destek yardımından yararlanabilmek için hastanelerden alınacak 16.12.2010 tarih ve 27787 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan” Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” kapsamında alınan Engelli Sağlık Kurulu Raporlarında engel oranı % 50 ve üzeri olup ağır engelli EVET- HAYIR bölümünde EVET ibaresi olması gerekmektedir.

30.07.2006 tarih 26244 sayılı “Bakıma Muhtaç Engellilerin Tespiti ve Bakım Hizmeti Esaslarının Belirlenmesine İlişkin Yönetmelik” kapsamında bakım ihtiyacı olan engelli koşullarına sahip olmak.

Her ne ad altında olursa olsun her türlü gelirler toplamı esas alınmak suretiyle; kendilerine ait veya bakmakla yükümlü olunan birey sayısına göre kendisine düşen ortalama aylık gelir tutarının, bir aylık net asgari ücret tutarının 2/3’ünden daha az olduğunun bakım raporu ile tespit edilmesi gerekmektedir.

Evde bakım maaşı hangi durumlarda kesilir ?

Kendilerine ait veya bakmakla yükümlü olunan birey sayısına göre kendisine düşen ortalama aylık gelir tutarının, bir aylık net asgari ücret tutarının 2/3’ünü aşarsa;

Eve kontrole gelen heyet hastanın engellilik durumunun  %50’nin altına inmesi durumunda

Bildirimsiz yapılan bakıcı ve adres değişikliklerinde evde bakımı maaşı kesilebilir.

Evde bakım maaşı başvuru dilekçe örneği

İL SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜNE

                                                               ………

…/…/…

 

İlimiz …………………………. İlçesi ……….………….…….. nüfusuna kayıtlı olup,  …… adresinde ikamet etmekte olan evde Bakıma muhtaç yaşlı/ engelli ………………………………………………………………in için evde bakım hizmet modelinden yararlanmak istiyorum.

Gereğini saygılarımla arz ederim

 

 

Ad Soyad

İmza

 

AD SOYAD:

TCKN:

ADRES:

 

(Evde bakım maaşı başvuru dilekçe örneği indir)

Evde bakım maaşı adres değişikliği dilekçe örneği

İL SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜNE

                                                               ………

…/…/…

KONU:Adres değişikliği.

 

İlimiz …………………………. İlçesi ……….………….…….. nüfusuna kayıtlı olup,   …………………………………….… adresinde ikamet etmekte olan evde bakıma muhtaç yaşlı/ engelli ………………………………………………………………in ikamet adresi …………………………. olarak değişmiştir.Bundan sonra yapılacak resmi işlemlerde bu adresin dikkate alınmasını saygılarımla arz ederim.

 

 

Ad Soyad

İmza

 

AD SOYAD:

TCKN:

ADRES:

(Evde bakım maaşı adres değişikliği dilekçe örneği indir)

İLGİLİ BAĞLANTI: Kısıtlı yararına araç alım izni dilekçesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir