Boşanma davasında yalan tanıklık şikayet dilekçesi

Boşanma davasında yalan tanıklık şikayet dilekçesi
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz ?

Boşanma davasında yalan tanıklık şikayet dilekçesi

… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

ŞİKAYETÇİ : ……

ADRES :

ŞÜPHELİ :

ADRES:

SUÇ :

SUÇ TARİHİ : …/…/…

AÇIKLAMALAR :

Hakkında şikayette bulunduğum .. isimli şahıs …/…/… tarihinde … Aile Mahkemesinde görülmekte olan .. esas sayılı dava dosyası kapsamında yapılan duruşmada tanık olarak dinlenilmiştir.

Ancak tanık aile hayatıma ve boşanma nedenlerine ilişkin gereceğe aykırı beyanda bulunarak yargılama makamlarını yanıltma amacı ile hareket etmiştir.

Tanığın beyanları …. Nedenlerle gerçeğe aykırıdır.

5237 S.lı Türk Ceza Kanunu madde 272-2 uyarınca Mahkeme huzurunda ya da yemin ettirerek tanık dinlemeye kanunen yetkili kişi veya kurul önünde gerçeğe aykırı olarak tanıklık yapan kimseye bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası verilir.

Bu nedenle şüphelinin yasaya aykırı ve suç teşkil eden eylemleri ile her türlü tazminat talep ve dava haklarım saklı kalmak kaydıyla eylemine uyan TCK’nın ilgili maddeleri gereği kovuşturma yapılarak cezalandırılması gerekmekte ve talep olunmaktadır.

DELİLLER : Duruşma tutanağı ve sair yasal delil.

HUKUKİ SEBEPLER : TCK 272 ve sair yasal mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM  : Yukarıda arz edilen nedenlerle şüpheli hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim. …/…/…

ŞİKAYETÇİ


 

Etiket: # Boşanma davasında yalan tanıklık şikayet dilekçesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir