Banka kartı kopyalama şikayet dilekçesi

Banka kartı kopyalama şikayet dilekçesi,
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz ?

Banka kartı kopyalama şikayet dilekçesi

….… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

 

ŞİKAYETÇİ : Ad Soyad , T.C. Kimlik No ( )

ADRES :

ŞÜPHELİ : Faili Meçhul

SUÇ : Banka Kartımın Kopyalanıp Para Çekilmesi Suretiyle Banka veya Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması Suçu

SUÇ TARİHİ : …/…/…

AÇIKLAMALAR :

…/…/… günü saat …/… sıralarında ….Bankası … Şubesinin …. adresinde yer alan ATM’sinde kendime ait ……… numaralı banka kartından (Kart fotokopisi ektedir.) işlem yaptığım günün ertesi günü bankadan tarafıma hesabımdan ….TL para çekildiğine  ilişkin mesaj gelmesi üzerine internet bankacılığı vasıtası ile yaptığım araştırmada … ili …. Banka şubesinden çekim yapıldığını tespit ettim ve banka ile görüşerek kartın iptalini sağladım.

Para çektiğim banka şubesi ile yaptığım görüşmede şubelerinde yer alan atm’ye yerleştirilen özel bir cihazla banka kartlarının kopyalanması suretiyle söz konusu kart kopyalama işleminin yapıldığı ,banka görevlilerinin konu ile ilgili kolluk yetkililerini bilgilendirdiklerini öğrendim.

Banka kartımın kopyalanması suretiyle  para çekiminin yapıldığı banka şubesine ait kamera görüntüleri incelendiğinde parayı çekenin şahsım olmadığı kolaylıkla anlaşılacaktır.Bununla birlikte olay günü … ilinde değil …ilinde olduğuma dair  …. tanık olarak dinlenilebilir.

Türk Ceza Kanunun 245’nci maddesine göre “Sahte oluşturulan veya üzerinde sahtecilik yapılan bir banka veya kredi kartını kullanmak suretiyle kendisine veya başkasına yarar sağlayan kişi, fiil daha ağır cezayı gerektiren başka bir suç oluşturmadığı takdirde, dört yıldan sekiz yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.”

Arz edilen nedenlerle kartımdan …TL para çeken ve kartı kopyalayan şüpheli veya şüphelilerin tespit edilerek yasaya aykırı ve suç teşkil eden eylemleri nedeniyle her türlü tazminat talep ve dava haklarım saklı kalmak kaydıyla,eylemine uyan TCK’nın ilgili maddeleri gereği kovuşturma yapılarak cezalandırılması,gerekmekte ve talep olunmaktadır.

HUKUKİ NEDENLER : TCK. 245 md. ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM  : Yukarıda arz edilen nedenlerle şüpheli/şüpheliler hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim. …/…/….

                                                                                                                                 Şikayetçi

 

EKLER:

 

 

Banka kartı kopyalama şikayet dilekçesi (indir)

İLGİLİ BAĞLANTILAR:

İnternet dolandırıcılığı şikayet dilekçesi

Facebook dolandırıcılığı şikayet dilekçesi

Savcılığa dilekçe nasıl yazılır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir