Adli kontrolün kaldırılması talebi dilekçe örneği

trafik cezasına itiraz dilekçesi örneği 2018
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz ?

Adli kontrolün kaldırılması talebi dilekçe örneği,

 

 

… SULH CEZA HAKİMLİĞİ’NE

 

ŞÜPHELİ                   :

ADRES                      :

İSNAT EDİLEN SUÇ: Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurmak.

KARAR TARİHİ        : …/…/…

KONU                      : Adli Kontrol Kararının Kaldırılması Talebi.

AÇIKLAMALAR       :

1-)Hakkımda …… Sulh Ceza Mahkemesi tarafından … yılı Mart ayında …. Sorgu numaralı karar ile adli kontrol kararı verilmiştir.

… aydır adli tadbiri kararının gereğini yetine getirmek üzere …. Polis Merkezine haftanın iki günü imza atıyorum.Bu durum polis merkezi ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü kayıtları ile sabittir.

2)CMK’nın 111. maddesine göre adli kontrol kararının verilmesinden sonra, hakim veya mahkeme şüpheli ya da sanığın istemi üzerine cumhuriyet savcısının görüşünü aldıktan sonra, adli kontrol kararını kaldırabilir.

3)Bir suç sebebiyle yürütülen soruşturmada, 100 üncü maddede belirtilen tutuklama sebeplerinin varlığı halinde adli kontrol kararı verilebilmektedir.Tutuklama sebeplerinden biri kuvvetli suç şüphesinin varlığıdır.Hakkımda devam eden soruşturma dosyası görülecektir ki herhangi bir delil yer almamaktadır.Kuvvetli suç şüphesinin varlığından bahsetmek mümkün olmayacaktır.Diğer unsur ise kaçma ve delilleri karartma şüphesidir.Soruşturmanın geldiği aşama bakımından toplanacak delil kalmadığı şahsımın delillere müdahale etme imkanı bulunmadığı ortadadır.Kaçma şüphesinden bahsetmek mümkün değildir zira aylardır düzenli olarak adli kontrol yükümlülüğümü yerine getirmekteyim.

4)Ailemi geçindirmek için çalışmak zorundayım.Söz konusu tedbir çalışma hayatımı ve sosyal hayatımı olumsuz etkilemektedir.

5)Arz ve izah ettiğim nedenlerle haftada iki kez imza atma yükümlülüğü şeklindeki adli kontrol tedbirinin şartları bulunmamaktadır ve devamında kamu menfaati kalmamıştır aksine mağduriyete yol açmaktadır.Bu nedenle adli kontrol şartının kaldırılarak bunun olmaması halinde hafifletilerek ayda bir güne indirilmesini hakimliğinizden talep etme zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER : 5271 sayılı kanun m. 109 ve devamı; 5237 sayılı kanun m. 191 ve ilgili mevzuat

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıkladığım nedenlerle, hakkımda verilmiş olan adli kontrol kararının kaldırılmasına mahkeme aksi kanaatte ise hafifletilmesine karar verilmesini Hakimliğinizden saygıyla talep ederim. …/…/…

                                                                                                                      ŞÜPHELİ

 


İLGİLİ BAĞLANTILAR

Adli Kontrol nedir? Adli Kontrol cezadan mahsup edilir mi? konulu yazılarımızı okumak için tıklayınız. 

Adli Kontrol itiraz dilekçesi için tıklayınız.


Adli kontrolün kaldırılması talebi dilekçe örneği İNDİR WORD

Adli kontrolün kaldırılması talebi dilekçe örneği İNDİR PDF


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.