Adalet bakanlığı şikayet dilekçesi örneği

Adalet bakanlığı şikayet dilekçesi örneği
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz ?

Adalet Bakanlığı şikayet dilekçesi örneği

T.C.

ADALET BAKANLIĞINA

                         ANKARA

 

Konu: Şikayet.

 

Ankara …’ncı İcra Dairesinde başlatılan …./… esas tarihli icra takibi kapsamında dosyaya olan tüm borcumu ödememin üzerinden beş ay geçmesine rağmen …… plakalı aracım halen hacizli olarak görünmektedir.Bu nedenle de satış ve devir işlemi yapamıyorum.Defalarca haczin düşürülmesi için İcra Müdürlüğüne dilekçe ile başvuruda bulunmuş isem de bir sonuç alamadım.

Aracımın üzerinde bulunan haksız haczin kaldırılmasının sağlanarak,mağduriyetimin giderilmesini,bu usulsüz gecikmeye neden olan personel hakkında gerekli idari işlemlerin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 

.…/…./20....

İmza

Adı Soyadı

 

 

İletişim Bilgileri

Adres :

Telefon :

 

 

EKLER:

1)

2)


T.C.

ADALET BAKANLIĞINA

                         ANKARA

 

Konu: Şikayet.

 

…/…/… tarihinde Ankara  …’ncı İcra Müdürlüğünün açmış olduğu ihalede bir adet … marka …model araç satın aldım ve ihale bedelini ve vergileri ilgili birimlere ödedim.Aracı teslim almak üzere gittiğimde,borçlu tarafından ihalenin feshi davası açıldığından,mahkeme kararının beklenmesi gerektiği gerekçesi ile araç teslim edilmedi.Bu sürecin ise ne zaman sonuçlanacağına ilişkin de bir açıklama yapılmadı.

Aracı almak için vergilerle birlikte …TL ödeme yaptım.Şuan bu paranın iadesi de yapılmıyor.Uğradığımız bu açık mağduriyetin giderilmesi konusunda gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 

 

.…/…./20....

İmza

Adı Soyadı

 

 

İletişim Bilgileri

Adres :

Telefon :

 

 

EKLER:

1)

2)

 

Adalet Bakanlığı şikayet dilekçesi örneği (indir)

Adalet Bakanlığına dilekçe nasıl yazılır ?

Adalet Bakanlığına şikayet veya başka bir taleple dilekçe hazırlanırken,öncelikle dilekçenin başlık kısmına kurumun adını yazıp ardından dilekçenizin konusuna yer vermeniz gerekmektedir.

Dilekçe konusu yazılırken,dilekçenizin özünü ifade etmekte fayda vardır.

Ardından dilekçenizin açıklama kısmında,şikayet,talep ya da dilekçenizin içeriğini oluşturan konunun kısa ve somut özetine yer verin.Somutluktan maksat,bir dosya kapsamında talepte bulunacaksanız bu dosyanın tanıtıcı bilgilerine yer verilmelidir.

Açıklamalar kısmının ikinci bölümünde ise talebinizi açıkça ortaya koyup dilekçenizi sonlandırınız.

Dilekçenizde kimlik numaranıza ve size ulaşılabilecek bilgilere yer vermelisiniz aksi halde anonim olarak ifade edilebilecek tarzda dilekçeler dikkate alınmayacaktır.

Başvuru konusuna ilişkin sunmak istediğiniz belgelere ek kısmında yer vererek bu belgelerin kaç sayfadan oluştuğunu yan kısmına parantez içerisinde yazınız.

Adalet Bakanlığı Dilekçe Adresi ve iletişim bilgilerine buraya tıklayarak kurumun sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir