Yaş düzeltme dava dilekçesi

yaş düzeltme dava dilekçesi
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz ?

yaş düzeltme dava dilekçesi

NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

                                                                                                          ……..

DAVACI :                                                                                                                                         …/…/…

T.C. KİMLİK NO :

ADRES :

DAVALI :Nüfus müdürlüğü

DAVA : Yaş tashihi talebim hakkındadır.

AÇIKLAMALAR :

………. ili, ………. ilçesi, ………. cilt, ………. hane ve ………. sıra numarasında kayıtlı bulunmaktayım.Nüfus kayıtlarında doğum tarihim …/…/… olarak yer almaktadır.Ancak gerçek doğum tarihim …/…/…’dir.

Doğum tarihine ilişkin hastane kayıtları bulunmamaktadır.Çünkü köy şartları nedeniyle evde doğum gerçekleşmiştir …. nedenleriyle nüfusa kayıt …/…/… tarihi olarak sözlü bildirim ile yapılmıştır.

Gerek dış görünüş gerekse hastaneden alınacak kemik testi , tanık beyanları bu duruma ilişkin gerçeği ortaya çıkaracaktır.

Yaşımın …/…./… olarak kaydedilmesi gerek resmi işlemlerde gerekse özel hayatımda bir çok sorunlarla karşılaşmama neden olmaktadır.

Arz ve izah edilen nedenlerle  hukuki sorunları ortadan kaldırmak maksadıyla iş bu yaş düzeltme davasının açılması zorunluluğu hasıl olmuştur.

HUKUKİ DELİLLER : Nüfus Kanunu, Medeni Kanun, Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu ve ilgili sair mevzuat.,ilgili sair tüm delil

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda arz ve izah edilen nedenlerle davamın kabulü ile,

Nüfus kayıtlarında …/…/… olarak geçen doğum tarihimin …/…/… şeklinde düzeltilerek nüfusa kaydedilmesine karar verilmesini yargılama masraflarının davalı üzerinde bırakılmasını arz ederim. ../../201.

EKLER:

  1. Nüfus kayıtları
  2. Tanık listesi

Davacı

 

Yaş düzeltme davası dilekçesi indir word

Yaş düzeltme davası dilekçesi indir pdf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir