Maliye bakanlığı şikayet dilekçesi örneği

Maliye bakanlığı şikayet dilekçesi örneği
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz ?

Maliye bakanlığı şikayet dilekçesi örneği

T.C.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞINA

 

Konu: Şikayet.

 

…/…/… tarihinde … nedeniyle işlem yaptırmak üzere gittiğim ….. Vergi Dairesi müdürlüğünde ilgili serviste işlemlerimi yaptırarak imza için Müdür ……… beyin odasına girip durumu izah ettikten sonra belgeleri imzalayacak kişinin kendisi olmadığını söyleyerek başka bir odaya gönderdi,buraya gittiğimde görevli memur ….. “……………” şeklinde saygısız söylemlerde bulundu.Ben de kendisine “Benimle bu şekilde konuşamazsınız.” Dedim ve belgeleri imzalatıp işlemi tamamlamak istediğimi ifade ettim.İsmi geçen memur daha da öfkelenerek  tartışmanın büyümesine neden oldu ve “ odadan çık” diyerek odadan kovdu.

Arkamdan gelerek, “yalancı, terbiyesiz” şeklide sözler sarfetti.Durum ile ilgili şikayette bulunacağımı söylediğimde istediğin yere şikayet et dedi.

Vergi mükellefi olarak   sorumluluğumu yerine getirmek üzere gittiğim kurumda uğradım bu muamele ve hakaretler bir vatandaş olarak şahsımda ciddi manevi yaralar açmıştır.Şahıstan şikayetçi  olduğumu beyanla konunun araştırılarak  memur hakkında idari soruşturma yapılması   hususunda gereğini arz ederim.

 

 

.…/…./20....

Adı Soyadı

 İmza

 

 

İletişim Bilgileri

Adres :

Telefon :

 

 

EKLER:

1)Maaş Bodrosu,

2) Blokeye ilişkin E devlet çıktısı.


Maliye bakanlığı şikayet dilekçesi örneği

T.C.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞINA

 

Konu: Şikayet.

 

Kredi ve Yurtlar kurumuna olan kredi borcumdan dolayı ……..  Vergi Dairesi maaşımın tamamına haksız yere bloke koydu.Durumu vergi dairesi yetkilileri ile görüştüğümde yapabilecekleri bir şey olmadığını iddia ettiler.Ancak İş Kanunu gereği maaşımın dörtte birinden fazla bloke koyma hak ve yetkiler bulunmamaktadır.Blokeyi kaldırmak içinde borcumun tamamını  ödememi istediler.

Yapılan bu haksız işlemin sonlandırılması hususunda gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 

.…/…./20....

Adı Soyadı

 İmza

 

İletişim Bilgileri

Adres :

Telefon :

 

EKLER:

1)

2)


Maliye bakanlığı şikayet dilekçesi örneği (indir)

İlgili Bağlantılar:

Enerji Bakanlığı şikayet dilekçesi

Çalışma bakanlığı şikayet dilekçesi

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı şikayet dilekçesi

1 Yorum

  1. ÜNAL BOZOĞLU Yanıtla

    Sayın bakanım
    Benim 1998 de çektiğim kredi af olmuştu şimdi 20 sene sonra bana borç geldi. Bütün kredi kartlarıma yasal takip geldi ziraat bankasından şu anda kredi de kullanamıyorum, ben zor durumdayım. Çalışmıyorum 3 çocuğuma bakmaktayım .bana yardımcı olun lütfen.saygılarımla ÜNAL BOZOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir