Kasten yaralama şikayet dilekçesi örneği

kasten yaralama şikayet dilekçesi örneği
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz ?

Kasten yaralama şikayet dilekçesi örneği indirme linki sayfanın sonunda yer almaktadır.

-Kasten yaralama şikayet dilekçesi örneği-

 

… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

ŞİKAYETÇİ : Ad Soyad (TCKN)

ADRES :

ŞÜPHELİ :Ad Soyad (TCKN)

ADRES:

SUÇ :  Kasten yaralama

SUÇ TARİHİ : …/…/…

AÇIKLAMALAR :

…/…/… tarihinde … caddesinde aracımı …. bölgesinde park ettikten sonra araçtan indim,… isimli dükkanın önünde yer alan şüpheli öfkeli şekilde “Aracı dükkanın önüne çekme” diye bağırdı.Ben de kendisine kısa bir işimin olduğunu  beş dakika sonra ayrılacağımı ifade ettim.Bunun üzerin öfkeli şekilde bağırmaya devam eden şüpheli üzerime doğru yürümeye başladı ve ardından yanıma gelerek beni önce arabaya doğru itekledi, sendelemem üzerine iki defa yüzüme geçecek şekilde yumruk attı.Daha sonra orada bulunanların araya girmesi ile şahıs uzaklaştırıldı.

Olayın ardından kaşımdaki açılmanın tedavisi maksadıyla gittiğim  … polikliniğinde düzenlenen raporla 10 gün iş göremezlik raporu verilmiştir.

Olay esnasında yanımda bulunan …. isimli şahıs olayın tamamını görmüştür.Ayrıca .. isimli marketin güvenlik kameraları da olayın gerçekleştiği yeri görüntülemektedir.

Türk Ceza Kanunun 86’ncı maddesine göre “Kasten başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”

Şüpheli şahıstan şikayetçi olduğumu ifade ederek, şüphelinin yasaya aykırı ve suç teşkil eden eylemleri ile her türlü tazminat talep ve dava haklarım saklı kalmak kaydıyla,eylemine uyan TCK’nın ilgili maddeleri gereği soruşturma yapılarak cezalandırılmasının temini için kamu davası açılması talep olunmaktadır.

HUKUKİ NEDENLER : T.C.K.86. md. ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM  : Yukarıda arz edilen nedenlerle şüpheli hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim. …/…/…

                                                                                                                                  Şikayetçi

 

İLGİLİ BAĞLANTI:

ETİKET:kasten yaralama şikayet dilekçesi örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.