Bilişim suçları şikayet dilekçesi örneği

bilişim suçları şikayet dilekçesi örneği
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz ?

Bilişim suçları şikayet dilekçesi örneği

….… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

 

ŞİKAYETÇİ : Ad Soyad , T.C. Kimlik No ( )

ADRES :

ŞÜPHELİ : Faili Meçhul

SUÇ : Bilişim suretiyle hırsızlık

SUÇ TARİHİ : …/…/…

AÇIKLAMALAR :

….. Bankası ……  hesap numaralı banka hesabıma ilişkin internet bankacılığı hesabımın şifresi kırılarak/ele geçirilerek, izinsiz giriş suretiyle hesabımdan internet aracılığıyla 934,17 TL, 1.813,56 TL, 713,56 TL, 918,47 TL ve 967,34 TL tutarındaki paraları … Bankası ve ….. Bankası şubesindeki  ………… ve …….. Iban numaralı hesaplarına havale ederek aynı gün bankamatikten çektiklerini banka müşteri hizmetlerinin telefonla haberdar etmesi üzerine bilgi sahibi oldum.Banka ile gerekli görüşmeleri yaparak hesabın bloke edilmesini sağladım.

Türk Ceza Kanunun 141’nci ve 142’nci maddeleri gereğinde “Zilyedinin rızası olmadan başkasına ait taşınır bir malı, kendisine veya başkasına bir yarar sağlamak maksadıyla bulunduğu yerden alan kimseye bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası verilir.”Hükmü yer almaktadır.Hırsızlık suçlarının nitelikli halleri arasında ” Bilişim sistemlerinin kullanılması suretiyle“ şeklinde nitelikli hali tarif edilmiştir.

Arz edilen nedenlerle internet bankacılığı hesabıma ilişkin bilgiler ele geçirilip izinsiz girilmesi sonrasında kredi kartımdan toplamda …TL para çeken şüpheli veya şüphelilerin tespit edilerek yasaya aykırı ve suç teşkil eden eylemleri nedeniyle her türlü tazminat talep ve dava haklarım saklı kalmak kaydıyla,eylemine uyan TCK’nın ilgili maddeleri gereği kovuşturma yapılarak cezalandırılması,gerekmekte ve talep olunmaktadır.

HUKUKİ NEDENLER : TCK.142 md. ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM  : Yukarıda arz edilen nedenlerle şüpheli/şüpheliler hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim. …/…/….

                                                                                                                                 Şikayetçi

 

EKLER:

 

Bilişim suçları şikayet dilekçesi örneği (indir)

İLGİLİ BAĞLANTILAR:
Banka kartı kopyalama şikayet dilekçesi

Savcılık suç duyurusu dilekçe örneği

Facebook dolandırıcılığı şikayet dilekçesi

İnternet dolandırıcılığı şikayet dilekçesi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.