Bıçakla Yaralama Suç Duyurusu Dilekçesi

Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz ?

Silahla yaralama şikayet dilekçesi örneği

… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

ŞİKAYETÇİ : ……

ADRES :

ŞÜPHELİ :

ADRES:

SUÇ : Silahla Kasten Yaralama.

SUÇ TARİHİ : …/…/…

AÇIKLAMALAR :

…/…/… tarihinde ...  caddesinde aracımla seyir halinde iken … plakalı aracın sürücüsü olan şüphelinin kırmızı ışıkta geçmesi üzerine aracıma çarpmasının ardından aracımdan inerek hasara baktığım esnada şüpheli araçtan çıkarak bağırmaya başladı,çevredekilerin uzaklaştırma çabaları esnasında cebinde bulunan bıçağı çıkararak etrafa savurmaya başladı.

Olay yerinde toplanan kalabalığın dağılması ile şüpheli bana doğru koşarak elinde bulunan bıçağı vücudumun farklı yerlerine  gelecek şekilde salladı ve vücudumun çeşitli bölgelerinden yaralanmama neden oldu.

… hastanesinin …/…/… tarihli darp ve cebir raporundan anlaşılacağı üzere şüphelinin bıçakla saldırısı sonucunda …… şeklinde yaralandım.

Türk Ceza Kanunun 86’ncı maddesi hükmüne göre;” Kasten başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” Kasten yaralama suçunun silahla işlenmesi halinde verilecek ceza yarı oranında artırılır.

Arz ve izah edilen nedenlerle silah vasfındaki bıçakla yaralanmamam neden olan şüphelinin bu eylemi ile meydana gelen suç hakkında soruşturma yapılarak hakkında kamu davası açılmasına karar verilmesini istemek zorunluluğu hasıl olmuştur.

HUKUKİ NEDENLER : TCK. md.86 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM  : Yukarıda arz edilen nedenlerle şüpheli hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygı ile arz ederim. …/…/…

 

Şikayetçi

 

Silahla yaralama şikayet dilekçesi örneği (indir)

İLGİLİ BAĞLANTI: Kasten yaralama şikayet dilekçesi örneği

ETİKET: Silahla yaralama şikayet dilekçesi örneği

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.