Asker yer değiştirme dilekçesi örneği

Asker yer değiştirme dilekçesi örneği
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz ?

Asker yer değiştirme dilekçesi örneği

 

T.C.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINA

                                      ANKARA

 

Konu: Birlik değişikliği talebi hakkında.

 

Oğlum ….  , …. İli, …. İlçesinde askerlik vazifesini yapmaktadır.Oğlumun … rahatsızlığı bulunmaktadır.Birliğinin bulunduğu yerin ve birliğin sağlık tesislerinin yetersizliği nedeniyle düzenli olarak yapılması gereken tedavisi ciddi manada aksamaktadır.Son yapılan kontrolde hastalığının ilerlediği,sağlık koşullarına ve tedavisine dikkat etmesi konusunda doktoru tarafından ikaz edilmiştir.

Açıklanan nedenlerle tedavisinin düzenli olarak yapılabileceği,gelişmiş sağlık imkanları bulunan bir birliğe sevkinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 

 

.…/…./20....

İmza

Adı Soyadı

 

 

İletişim Bilgileri

Adres :

Telefon :


Milli Savunma Bakanlığı Dilekçe

T.C.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINA

                                      ANKARA

 

Konu: Kayıt düzeltilmesi talebi.

 

…./…./…. Tarihinde bedelli askerlik başvurusunu yapmak üzere e devlete giriş yaptığımda,kaydımın olmadığı,Asal’a yoklama başvurusu yaptığımda ise yükümlülük kaydımın bulunmadığı uyarısı çıkmaktadır.Bağlı olduğum askerlik şubesine başvuru yaptım ancak bir sonuç elde etmek mümkün olmadı.Başvuru şartlarında bir eksikliğim bulunmamasına rağmen mağduriyet yaşamaktayım.

Açıklanan nedenle kayıtlardaki hatanın düzeltilmesi hususunda gereğini saygılarımla arz ederim.

 

 

.…/…./20....

İmza

Adı Soyadı

 

İletişim Bilgileri

Adres :

Telefon :

 

 

Asker yer değiştirme dilekçesi örneği (indir)

Milli Savunma Bakanlığına dilekçe nasıl gönderilir ?

Milli Savunma Bakanlığının web sitesinde yer alan "Millî Savunma Bakanlığı Devlet Mahallesi, Yahya Galip Caddesi, Bakanlıklar / ANKARA 06100" adresine dilekçenizi posta yolu ile göndermeniz mümkündür.

Dilekçenin teslim edileceği birimi biliyorsanız dilekçenizde gerekli düzenlemeleri yaparak,ilgili birime ulaşmasını kolaylaştırabilirsiniz.

Dilekçenizi iadeli taahhütlü olarak göndermenizde fayda vardır.Bu sayede dilekçenizin teslim edilip edilmediğinden haberdar olabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Ibrahim halil azgin Yanıtla

    Ben askerligimi şirnakta yapiyorum babam vefat eti 2 ablam 2 kiz kardesim bi yasli annemi birakip geldim buralara yerimin deyistirilmesini istiyorum ama komtanlar olmaz diyorlar yardimci olun bana

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir